Raketa e xhepit - BMW M2 me 500 kuaj fuqi - Bota Sot
Raketa e xhepit - BMW M2 me 500 kuaj fuqi

Auto

Raketa e xhepit - BMW M2 me 500 kuaj fuqi

Më: 8 prill 2019 Në ora: 23:01
BMW M2

Shtëpia gjermane AC Schnitzer aplikoi "magjinë" e saj në një nga makinat më të njohura sportive të vogla - BMW M2.

Ajo ka modifikuar modelin M2 Competition, i cili ka një motor të vërtetë M me gjashtë cilindra S55 binjak turbo që huazohet nga vëllezërit më të mëdhenj M3 dhe M4.

AC Schnitzer ka bërë disa përmirësime dhe në shikim të parë mund të shihen rrota speciale të aliazhit të lehta.

Natyrisht, në qendër të vëmendjes është agregati M, fuqia e të cilit u rrit nga 404 në 500 kuaj fuqi me zëvendësimin e njësisë ECU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...