KIA përgatit SUV-in e ri - Bota Sot
KIA përgatit SUV-in e ri

Auto

KIA përgatit SUV-in e ri

Më: 20 maj 2019 Në ora: 17:06
KIA përgatit SUV-in e ri

Prodhuesi jugkorean ka lansuar dizajnin e crossover-it të ri kompakt.

Premiera botërore është planifikuar në verë dhe modeli i ri do të shfaqet së pari në tregun korean, në gjysmën e dytë të këtij viti.

Bëhet fjalë për versionin-koncept të nënshkrimit SP që KIA paraqiti në Seul në fund të marsit.

Fillimi i shitjeve në tregjet e tjera botërore është planifikuar për 2020. Emri i modelit serik nuk është shpallur deri tani, por spekulohet se SUV i ri do të quhet Tusker, transmeton KosovaPress.

KIA do ta përdorë këtë automjet për të paraqitur ‘gjuhën’ e dizajnit të ri që do të zbukurojë modelet e ardhshme të kësaj kompanie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...