Bugatti pritet të prodhojë këtë super-veturë - Bota Sot
Bugatti pritet të prodhojë këtë super-veturë

Auto

Bugatti pritet të prodhojë këtë super-veturë

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 13:13
Bugatti

Lamborghini ka SUV. Po ashtu, Maserati, Bentley dhe Rolls Royce. Këtyre firmave pritet t’i bashkangjitet edhe Bugatti.

Thashethemet po qarkullojnë për një veturë të tipit ‘SUV’ nga kompania franceze e automobilave ‘Bugatti’, i cili pritet të jetë ndër më të shpejtit, më të fuqishmit dhe më të shtrenjtit në mesin e këtyre modeleve.

Ky projekt është vepër e projektuesit boshnjak Sajdin Osmanceviç, i cili aktualisht punon në Skoda, kompani simotër e Bugattit nën ombrellën e gjerë të Grupit Volkswagen.

Megjithatë, kompania ende nuk ka bërë të ditur në lidhje me performancën që do ketë vetura, apo edhe çmimin e saj.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...