BMW "sulmon" Mercedes CLA me modelin e ri debutues - Bota Sot
BMW "sulmon" Mercedes CLA me modelin e ri debutues

Auto

BMW "sulmon" Mercedes CLA me modelin e ri debutues

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 17:37
Foto

Bavarezët për një kohë të gjatë duke punuar në makinë që do të jetë në treg për të përballur Mercedes CLA.

Sipas nomenklaturës ekzistuese të këtij automjeti duhet të jenë pjesë e modelit të familjes Seria 2 dhe të mbajnë një etiketë Gran Coupe.

Makina është spiunuar gjatë testit të saj të vozitjes dhe bëhet fjalë për një model coupe-sedan.

Prodhuesi gjerman njoftoi se BMW 2 Series Gran Coupe do ta lansojë zyrtarisht më 24 korrik, dhe paraqitja e parë në një nga shfaqje të madhe pritet në panairin e veturave në Frankfurt.

Makina është e pajisur me një turbo-mbushës 2.0 litra me 306 kuaj fuqi dhe automatik me 8 shpejtësi, ku fuqia transferohet në të gjitha 4 rrota.

Përkujtojmë, se e njëjta njësi motorike ndodhet në M135i Xdrive e re, ku nga 0-100 km/h përshpejton në 4.8 sekonda, ndërsa performancë e ngjashme pritet edhe te modelet M235i Xdrive. Pjesa tjetër e gamës motorike do të merret edhe nga brezi i ri i serisë së parë BMW.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat