Infiniti përgatit rivalin e BMW X4

Auto

Infiniti përgatit rivalin e BMW X4

Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 17:01
BMW X4

Infiniti ka publikuar një fotografi "ngacmuese" të crossoverit të ri coupe QX55.

Vetëm disa muaj pasi njoftoi se po planifikon një crossover të ri, prodhuesi japonez premium i automjeteve ka zbuluar detajet e para të makinës. Fotografia tregon një siluetë të ngjyrosur pjesërisht të QX55, e cila na jep një pamje të parë në modelimin e jashtëm të këtij automjeti.

Siç thonë në Infiniti, linja e çatisë crossover coupe tërheq frymëzim nga gjenerata e parë e FX SUV. Mekanikisht, QX55 është i bazuar në crossover kompakt QX50, dhe kur është në treg do të ketë për rival  modele të tilla si BMW X4 dhe Mercedes-Benz GLC Coupe.

Nëse nuk ka ndonjë surprizë, motorizimi do të merret nga Infiniti QX50, kështu që duhet të llogarisë në një benzinë me 4 cilindra 2.0 turbo me 268 "kuaj".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat