Audi RS Q3 do të ketë 400 kuaj fuqi - Bota Sot
Audi RS Q3 do të ketë 400 kuaj fuqi

Auto

Audi RS Q3 do të ketë 400 kuaj fuqi

Më: 5 gusht 2018 Në ora: 17:32
Audi RS Q3

Audi kohë më parë ka prezantuar gjeneratën e re të crossoverit Q3, ndërsa hapi i ardhshëm është versioni sportiv me shenjën RS.

RS Q3 do të ketë të njëjtin motor që ndodhet në TT RS me 2.5 litra që siguron rreth 400 kuaj fuqi.

Versioni sportiv i gjeneratës së dytë Q3 pritet të ketë motor standard Audi Quattro në të katër boshtet.

Modeli i ri Q3 zbulon stilin e ri dizajnues të Audi sportiv me pamje elegante.

Nga profili i Q3 përkujton në modelin Q8 dhe dritat sikurse te versioni A3 Sportback i ri.

Versioni standard i Audi të ri Q3 në shitje do të dalë në nëntor të këtij viti dhe RS Q3 pritet në fillim të vitit të ardhshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat