Rreth 2.500 fëmijë të huaj janë në kampin sirian Al Hol - Bota Sot
Rreth 2.500 fëmijë të huaj janë në kampin sirian Al Hol

Azia

Rreth 2.500 fëmijë të huaj janë në kampin sirian Al Hol

Më: 18 prill 2019 Në ora: 18:07
Al Hol

Pothuajse 2.500 fëmijë të huaj janë në pjesën e ruajtur të kampit sirian Al-Al-hol, pasi ata ikën nga baza e fundit e Shtetit islamik, deklaroi sot koordinatori humanitar i OKB-së për krizën në Siri, Panos Mumcis, duke iu bërë thirrje qeverive të mos i braktisnin ata.

Mumcis tha se vendet duhet të marrin përgjegjësinë për kthimin e qytetarëve të tyre dhe t'i ndjekin ata në rastet kur është e nevojshme, transmeton Reuters.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...