15 studentë kanë vdekur nga një shpërthimi në një ndërtesë në Indi - Bota Sot
15 studentë kanë vdekur nga një shpërthimi në një ndërtesë në Indi

Azia

15 studentë kanë vdekur nga një shpërthimi në një ndërtesë në Indi

Më: 24 maj 2019 Në ora: 16:22
Foto

- Të paktën 15 studentë u vranë në një zjarr që shpërtheu të premten në një ndërtesë me katër kate në qytetin indian perëndimor Surat, tha policia, shkruan AP.

Zyrtari i policisë Praveen Chaudhary tha se 15 studentë të tjerë u shtruan në spital me djegie.

Studentët po ndiqnin një klasë mësimore kur shpërtheu zjarri, tha Chaudhary. Ai tha se të gjithë studentët ishin llogaritur.

Zyrtari i zjarrit Deepak Satkale tha se 24 motorë zjarri luftuan flakën. Autoritetet po hetonin çështjen e zjarrit.

Trusti i shtypit i agjensisë së lajmeve të Indisë tha se zjarri përfshiu katin e tretë dhe të katërt të ndërtesës në një distrikt pazaresh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat