Sulm në paradën ushtarake në Jemen, vdesin 32 persona - Bota Sot
Sulm në paradën ushtarake në Jemen, vdesin 32 persona

Azia

Sulm në paradën ushtarake në Jemen, vdesin 32 persona

Më: 1 gusht 2019 Në ora: 11:09
Foto ilustrim

Të paktën 32 persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi mbi paradën ushtarake në Aden të Jemenit.

Lajmin e kanë konfirmuar burime të sigurisë dhe mjekësisë, shkruan Reuters.

Deri më tani askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm vdekjeprurës. Mirëpo kujtojmë se për disa sulme të mëhershme të kryera në qytetin Aden, përgjegjësinë e kishte marrë grupi  “Yemen’s Houthi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...