Gazetarët e Hong Kongut paralajmërojnë rritjen e dhunës policore ndaj tyre

Azia

Gazetarët e Hong Kongut paralajmërojnë rritjen e dhunës policore ndaj tyre

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 16:01
Foto

Gazetarët që mbulojnë protestat në Hong Kong po përjetojnë dhunë në rritje të policisë, sipas grupeve të mediave dhe llogarive të dorës së parë nga reporterët.

Janë raportuar një sërë abuzimesh, duke përfshirë dërrmimin dhe goditjen pa dallim, duke bërë që Klubi i Korrespondentëve të Huaj të Hong Kongut të rinovojë thirrjet për një hetim të pavarur, shkruan Guardian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat