Koronavirusi në Kinë, Ministria e Financës premton 130 milion euro për të luftuar epideminë - Bota Sot
Koronavirusi në Kinë, Ministria e Financës premton 130 milion euro për të luftuar epideminë

Azia

Koronavirusi në Kinë, Ministria e Financës premton 130 milion euro për të luftuar epideminë

Më: 23 janar 2020 Në ora: 23:46
Foto ilustrim

Në gjendjen kritike që gjendet Kina përballë epidemisë së coronavirusit, Ministria e Financës premtoi një buxhet prej afro 130 milionë eurosh për t'i bërë ballë kësaj krize.

Deri më tani janë regjistruar 600 raste të tilla ndërkohë që zona më e prekur është provinca e Hubei.

Ndërkohë që Ministri i Arsimit deklaroi se nuk do të zhvillohen aktivitete shkollore si dhe provime për sa kohë vazhdon kjo epidemi.

Ai u kërkon universiteteve dhe kolegjeve të marrin masa për të evidentuar raste të koronavirusit përpara fillimit të semestrit të ri.

Studentët do të kthehen në auditore në fund të muajit shkurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat