NBA, kjo skuadër siguron gjysmëfinalen - Bota Sot
NBA, kjo skuadër siguron gjysmëfinalen

Basketboll

NBA, kjo skuadër siguron gjysmëfinalen

Më: 22 prill 2019 Në ora: 09:59
Boston Celtics mundi me rezultatin 110:106 Indiana Pacers dhe u kualifikua në raundin gjysmëfinal të Konferencës së Lindjes. 

U luajtën edhe dy ndeshje të “play off”-it në NBA, kampionatin amerikan të basketbollit.

Boston Celtics mundi me rezultatin 110:106 Indiana Pacers dhe u kualifikua në raundin gjysmëfinal të Konferencës së Lindjes. 

Shtatë nga nëntë basketbollistët miq ia dolën të realizojnë më shumë se nga 10 pikë.

Spikati Hayward, që shënoi 20 pikë, i ndjekur nga Jayson Tatum dhe Marcus Morris, me nga 18 pikë. Tashmë, Boston Celtics pret kundërshtarin e raundit tjetër të “play off”-it, i cili do të dalë nga përballja Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets. 

Sfidën tjetër e fitoi Toronto Raptors ndaj Orlando Magic, në fushën e kësaj të fundit, me shifrat 107-85. 

Orlando Magic - Toronto Raptors 85:107

Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers 98:111

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...