Bashkimi e shtang Prishtinën - Bota Sot
Bashkimi e shtang Prishtinën

Basketboll

Bashkimi e shtang Prishtinën

Më: 25 prill 2019 Në ora: 10:29
Bashkimi e shtang Prishtinën

Vashat e Bashkimit kanë arritur të barazojnë serinë finale të play-offit të Ligës së Femrave.

Të drejtuara nga Furkan Saglik, vajzat prizrenase kanë mposhtur Prishtinën sonte me rezultat 71:79 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve për të bërë serinë 2-2.

Më të dalluarat te ekipi prizrenas ishin Danisha Shaw me 33 pikë dhe Mariana Stewart me 23 pikë. Në anën tjetër te Prishtina u dalluan Irma Konjusha dhe Era Shatri me nga 16 pikë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...