Luksemburgu në Kosovë - Bota Sot
Luksemburgu në Kosovë

Basketboll

Luksemburgu në Kosovë

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 13:52
Luksemburgu në Kosovë

Kosova nesër ballafaqohet me Luksemburgun, ku i duhet patjetër fitorja për të vazhduar ëndrrën e kualifikimit.

"“Dardanët” kanë nevojë për fitore, por edhe për publikun e zjarrtë, siç e kanë përkrahur gjithmonë. 

Të mërkurën nga ora 20:30, të gjitha rrugët çojnë në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë", thuhet nga Federata e Basketbollit e Kosovës.

Ndeshjen e parë Kosova e ka humbur me 88;80 në Luksemburg, kurse Anglia prinë në grup me 4 pikë apo me dy fitore, Luksemburgu është i dyti me 3 pikë apo një fitore e 1 humbje dhe Kosova e fundit ka dy pikë ose ka dy humbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat