Bashkimi ka arritur fitore të madhe - Bota Sot
Bashkimi ka arritur fitore të madhe

Basketboll

Bashkimi ka arritur fitore të madhe

Më: 3 nëntor 2019 Në ora: 12:44
Bashkimi ka arritur fitore të madhe

Bashkimi ka arritur një fitore të madhe para publikut të tij në Prizren, duke mundur Sigal Prishtinën me rezultat 95:89.

Ndeshja ka qenë shumë interesante, derisa vendësit e nisën më mirë ndeshjen, duke e fituar çerekun e parë 22:13. Perioda e dytë ishte më e balancuar, derisa prizrenasit shkojnë në pushim me rezultat 47:41. Lojë e barabartë u zhvillua edhe në periudhën e tretë, derisa rezultati në semafor pas 30 minutash tregonte shifrat 72:67.

Bashkimi arriti të ruajë epërsinë edhe në dhjetëminutëshin e fundit dhe në fund fiton me rezultat 95:89.

Më të merituarit për këtë fitore të Bashkimit ishin Stevie Clark me 35 pikë, Corey Ross me 22 dhe Terik Bridgeman me 16, kurse te skuadra prishtinase u dalluan Divine Myles me 21 pikë, Fahro Alihoxhiq me 20 dhe Edmond Azemi me 18.

Tashmë dy skuadrat kanë nga pesë fitore dhe dy humbje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat