A ka basketbollist të infektuar në Kombëtaren e Kosovës?

Basketboll

A ka basketbollist të infektuar në Kombëtaren e Kosovës?

Nga: Kemajl Goca Më: 15 nëntor 2020 Në ora: 22:05
A ka basketbollist të infektuar në Kombëtaren e Kosovës?

Kombëtarja e  Kosovës në basketboll, është në rrezik që të has  në probleme të mëdha para udhëtimit për në Bratisllavë të Sllovakisë.

Ekziston rreziku që të ketë edhe të infektuar nga Covid 19, por gjithçka do të shihet kur do të bëhet testi i secilit basketbollist.

A do të ketë probleme siç ka pasur klubi i futbollit Prishtina kur kishte udhëtuar në Gjjbraltar, mbetet të shihet.

Kosova është në Grupin B të raundit të parë të parakualifikimeve për Botërorin 2023. Me 28 nëntor Kosova luan me Islandën në Bratisllavë.  Kosova është në një situatë të pakëndshme dhe në presion të madh. Gjithçka do të shihet kur bëhen testet!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat