Një amerikan i bashkohet Pejës

Basketboll

Një amerikan i bashkohet Pejës

Nga: K.G. Më: 4 mars 2021 Në ora: 19:59
Një amerikan i bashkohet Pejës

Peja pas emërimit të kryetrajnerit të ri Dragan Radoviq, ka përforcuar radhët me një basketbollist amerikan, me synime që të luftojnë për titullin e kampionit.

“A.J Walton është përforcimi më i ri dhe i fundit për këtë sezon, sa i përket lojtarëve të huaj. 

Walton është lojtar i pozitës së fundorit dhe ka një karrierë të pasur në klube evropiane, në Poloni me klubet e famshme si Asseco Gdynia, AZS Koszalin, dhe në fund tek Astoria.

Gjithashtu për disa sezona ka luajtur edhe në Superligën çeke dhe sllovake”, njofton KB Peja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat