Qaforja në formë gjarpri është hit i vitit: Kështu e bartin damat e famshme - Bota Sot
Qaforja në formë gjarpri është hit i vitit: Kështu e bartin damat e famshme

Bota e Yjeve

Qaforja në formë gjarpri është hit i vitit: Kështu e bartin damat e famshme

Më: 2 shtator 2019 Në ora: 08:07
Foto

aforja e cila praktikisht ju ledhaton qafën, e punuar kryesisht nga kristalet Swarovski apo diamantet, por në formë gjarpri, është parë në qafët e damave të shumta të famshme nga bota e skenës

Gjithsesi me arsye, ajo e para do të ishte me stil, sepse qaforja është jashtëzakonisht e efektshme dhe vetvetiu e mjaftueshme si aksesor i vetëm, madje ajo e cila është në gjendje të ngrejë edhe kombinimin tërësisht klasik dhe bazik.

Tjetra do të mund të gjendej në simbolikën e gjarprit, e cila nëpër histori paraqet simbolin e plleshmërisë dhe kreativitetit.

Shumica e damave të cilat i kemi veçuar në galerinë tonë, janë përcaktuar pikërisht për qafore shumë të ngjashme, diç më të reduktuar, nga diamante të imët ngjyrë të bardhë.

Pos Jennifer Lopezit, e cila absolutisht ka dominuar me aksesorin e vetë më mbresëlënës rreth qafe.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...