Policia tregon pamjet Naya Rivera dhe djalit të saj Josey para tragjedisë duke hipur në barkë - Bota Sot
Policia tregon pamjet Naya Rivera dhe djalit të saj Josey para tragjedisë duke hipur në barkë

Bota e Yjeve

Policia tregon pamjet Naya Rivera dhe djalit të saj Josey para tragjedisë duke hipur në barkë

Nga: E.R Më: 10 korrik 2020 Në ora: 13:27

Autoritetet në kërkim të aktores Glee Naya Rivera kanë publikuar pamjet CCTV të nënës dhe djalit të saj Josey që mbërritën në Liqenin Piru dhe hipnin në barkën e tyre të vogël, e cila u gjet më vonë vetëm me djalin dhe Rivera të humbur.

Image

Zyra e sherifit të Qarkut Ventura lëshoi ​​pamjet të enjten, duke treguar 33-vjeçaren dhe djalin e saj katër vjeçar që mbërritën në liqenin e Kalifornisë disa orë para zhdukjes së saj të Mërkurën.

Pamjet tregojnë se Rivera po tërhiqet në parking dhe të ndihmonte Josey të dilte nga kamioni, përpara se të vazhdonte me qira varkën, ku ata hipnin në barkën e pontunit dhe të dilnin në liqen, shkruan Daily Mail, transmeton ''Bota sot''.

Rivera supozohet se vdiq pasi dyshja hyri në ujë për të shkuar në not, por Naya nuk arriti të rishfaqet, duke e lënë Josey duke fjetur në varkën e shëtitjes me jelekun e jetës së nënës së tij ende në bord dhe makinën e saj në parking.

Kërkimi për Rivera u pezullua për një natë të dytë duke vrapuar pasi errësira ra natën e së enjtes, pa asnjë shenjë të një trupi të zbuluar deri më tani. Kërkimi do të vazhdojë në mëngjes, por është ridizajnuar si një 'operacion rimëkëmbjeje' sepse hetuesit besojnë se Rivera u mbyt në 'atë që duket se është një aksident tragjik'.

Zhytësit thonë se ujërat janë të errët dhe të mbushur me bimë dhe mbeturina, duke e kufizuar shikueshmërinë e tyre në më pak se një këmbë dhe duke i detyruar ata të përdorin duart e tyre në ato që një shpëtimtar e përshkroi si një 'kërkim brazilian'. Policët paralajmërojnë se trupi i Riverës 'mund të mos kthehet përsëri' nëse 'ngatërrohet me diçka nën ujë'.

Image

Josey katër vjeçar ndërkohë është kthyer në familjen e tij dhe është fotografuar dje në krahët e babait të tij, ish-burrit të Rivera, Ryan Dorsey.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat