Lil Wayne bëhet fqinj me Kylie Jenner, blen rezidencën 15.4 milionë dollarë

Bota e Yjeve

Lil Wayne bëhet fqinj me Kylie Jenner, blen rezidencën 15.4 milionë dollarë

Më: 5 prill 2021 Në ora: 08:05
Lil Wayne

Reperi i njohur bleu shtëpinë për 15.4 milion dollarë në një lagje të re Hidden Hills dhe në proces fitoi disa fqinjë shumë të famshëm.

Shtëpia e reperit me 12,135 metra katrorë është afër Kylie Jenner dhe pjesës tjetër të ekuipazhit të saj Kardashian dhe mburret me 7 shtretër dhe 7,5 banja, raporton TMZ.

Pasuria e rezidencë përbehet prej tre hektarë dhe ka të gjitha tiparet që dikush mund të imagjinojë, duke përfshirë kuzhinën një fushë basketbolli, një pishinë me një shpellë ngjitur.

Image

Brendësia e shtëpisë është rinovuar rishtazi dhe ka një plan të hapur dysheme me shumë dritë natyrore.

Karakteristikat e tjera të brendshme përfshijnë një ekran me verë në frigorifer, një teatër në shtëpi dhe një dhomë për argëtim.

Jashtë ka pishinës luksoze dhe një shtëpi mysafirësh me një dhomë gjumi. Vendi u rendit fillimisht për $ 15.75 milion, kështu që këngëtari i Lollipop e mori atë për më të ulët se sa çmimi i kërkuar.

Në dhjetor, reperi 38-vjeçar u deklarua fajtor për akuzat federale të armëve pasi ai mbante një armë zjarri të veshur me ar dhe municion në një avion privat në Miami.

Një kontroll bëri gjithashtu posedimin e marihuanës, por ai nuk u akuzua për një vepër të drogës.

Image

Ai kishte një krim të mëparshëm në regjistrin e tij nga një armëmbajtje mbi një dekadë më parë dhe kaloi tetë muaj në burg, dhe si një kriminel i dënuar atij i ndalohet të mbajë armë zjarri.

Në ditën e fundit të Presidentit Trump në zyrë ai e fali reperin së bashku me Kodak Black dhe të tjerët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat