Dua Lipa shfaqet plot stil me çizme deri në gju teksa largohet nga studiot e BBC Radio

Bota e Yjeve

Dua Lipa shfaqet plot stil me çizme deri në gju teksa largohet nga studiot e BBC Radio

Më: 20 prill 2021 Në ora: 13:14
Dua Lipa

Ajo është një nga yjet më elegante të industrisë së muzikës.

Dua Lipa u shfaq plot stil të hënën, kur u largua nga zyrat e Radio 1 në Londër me një palë çizme lëkure me platformë të lartë, shkruan Daily Mail.

Ajo kombinoi çizmet me një xhaketë të përmasave të mëdha, Dua, 25, e mbrojti fytyrën e saj pas një maske dhe syze dielli të zeza.

Flokët e saj të zeza i kishte lëshuar lirshëm dhe duke veshur rroba të ngjitura pas trupit nën xhaketën e saj, Dua ktheu kokën ndërsa po kalonte nëpër kryeqytet.

Këngëtarja u zbukurua me unaza lulesh të bukura dhe futi një çantë elegante nën krahun e saj.

Muajin e kaluar, ylli u zbulua se ishte nominuar për tre kategori në çmimet BRIT; Artiste Solo Femër, Album Mastercard dhe Single Britanik.

Dua gjithashtu do të ngjitet në skenë në ngjarjen muzikore të shumë pritur e cila do të transmetohet më 11 maj nga arena O2.

Ylli i popit ka pasur shumë për të festuar në muajt e fundit pasi albumi i saj i hitit Future Nostalgia fitoi albumin më të mirë vokal të Popit në Grammy.

Albumi i Futures Nostalgia i Dua u publikua në Mars 2020 pasi u prezantua nga një javë pas rrjedhjeve në internet.

Që nga dalja e tij, rekordi i hitit është nominuar për gjashtë Grammy – një fitues – dhe prodhoi këngë duke përfshirë Levitating, Physical dhe Don’t Start Now.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat