Gruaja e Immobile tregon si të mbash trupin në formë pas 3 lindjesh

Bota e Yjeve

Gruaja e Immobile tregon si të mbash trupin në formë pas 3 lindjesh

Më: 4 maj 2021 Në ora: 06:23
Jessica Melena

Jessica Melena, gruaja e Ciro Immobile, flet për trajnimin për të qëndruar në formë pas 3 shtatëzënësive.

Tridhjetë vjeç dhe një trup i shkëlqyeshëm pavarësisht tre shtatëzënave ajo stërvitet me një trajner personal dhe kështu djeg kaloritë shtesë që i lejon vetes kur nuk respekton një dietë të shëndetshme dhe të duhur, shkruan Albeu.com.

Xhesika pëlqen ushqimin e mirë dhe për këtë arsye ajo preferon edhe disa stërvitje më shumë, mbase në shoqërinë e burrit të saj, dhe disa sakrifica më pak.

Image

Në këtë intervistë ajo flet për rutinën e saj, por gjithashtu bën një apel (pyetja nuk ishte parashikuar): “Vajzat që sapo kanë lindur, askush prej nesh nuk është e përsosur. Merrni veten dhe  të marrim kohën tonë”.

Nga çfarë konsiston trajnimi juaj javor?

“Përpiqem të mbaj një stërvitje të vazhdueshme, 2 ose 3 herë në javë.

Cilat janë gurët e themelit të dietës së saj?

“Padyshim që nuk e teproj, por ushqehem shëndetshëm. Shumë, shpesh, por shëndetshëm. Unë kam një varësi nga çokollata e bardhë Mikado”.

A gatuani në shtëpi? Apo keni dikë që ju ndihmon?

“Unë gatuaj, ndonjëherë Ciro, të paktën përpiqemi”.

A është e lehtë ta bësh burrin e saj të stërvitet së bashku kur ai tashmë po stërvitet me ekipin?

“Ne nuk stërvitemi shpesh së bashku. Më mirë për mua” (qesh).

A ndryshoi trupi juaj me shtatzënitë dhe po bëhej në formë e vështirë?

“Në fillim, po, por unë jam me fat sepse fitova disa kile gjatë shtatzënisë. Gjithmonë jam përpjekur të lëviz dhe të bëj aktivitete, padyshim kur kam dëshirë ta bëj atë.

Image

“Unë dua t’u them vajzave mbi të gjitha pas lindjes askush nga ne nuk del me bark të sheshtë. Askush nuk ndihet i përshtatshëm, në fakt ne ndihemi të palumtur për muaj me radhë.

A keni qenë gjithmonë një person sportiv?

“Unë gjithmonë kam kërcyer, që kur isha fëmijë, ishte ëndrra ime. Pastaj gjithmonë kam mbajtur veten duke lëvizur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat