E fshehu prej një viti, Angelina Jolie ekspozon për herë të parë tatuazhin e ri

Bota e Yjeve

E fshehu prej një viti, Angelina Jolie ekspozon për herë të parë tatuazhin e ri

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 14:15
Angelina Jolie

Ajo u pa në New York pasi gëzonte një udhëtim të zgjatur në Bregun Lindor ku ka vizituar muzetë, restorantet dhe apartamentin e ish-burrit të saj, Jonny Lee Miller.

Aktorja 46 vjeç, po ndriçonte me një tatuazh të ri që kishte bërë vitin e kaluar teksa kishte veshur një bluzë me mëngë të shkurtra ndërsa dilte nga hoteli Carlyle në Manhattan Upper East Side.

Citimi i tatuazhit të saj është nga astronomi Galileo në të cilin shkruan: “Toka lëviz dhe nuk është qendra e universit, ia pëshpëriti kërkuesve, sikur të thoshte se ata mund ta kishin fituar këtë betejë, por në fund, e vërteta do të fitonte”.

Aktorja përmendi veprën e re në një intervistë që bëri me British Vogue në fillim të këtij viti, por kjo është hera e parë që shihet.

Tatuazhet e saj të tjera përfshijnë Bengal Tiger, Script Khmer, Quod Me Nutrit Me Destruit, një kryq, Koordinatat Gjeografike të fëmijëve të saj, Yant ViHan Pha Chad Sada dhe një M.

Aktorja e ‘Maleficent’ kishte veshur një bluzë të bardhë me një xhep përpara ndërsa shtoi një fund të gjatë me një vijë gri të errët me mbathje bezhë Salvatore Ferragamo që kishte një theks të artë sipër.

Jolie, mbante gjithashtu një çantë në shpatull dhe një maskë fytyre me ngjyrë gri të hapur derisa shtoi një orë ari dhe gjerdan.

Ndërkohë, ajo u pa në apartamentin e Miller në Dumbo, Brooklyn, New York, të martën në mbrëmje për herë të dytë në një javë.

Ajo u bashkua me djalin e saj 17-vjeçar Pax gjatë vizitës pasi ajo u pa më parë me yllin e Trainspotting në shtëpi të premten me 11 Qershor.

Ndryshe, Angelina dhe Jonny u martuan në vitin 1996 pasi u takuan në sheshin e filmit të tyre Hackers një vit më parë, por u ndanë menjëherë dhe u divorcuan zyrtarisht në 1999.

Kjo vjen pasi Angelina u raportua të ishte ‘zhgënjyer ashpër’ pasi një gjykatë i dha kujdestarinë e përbashkët ish-saj Brad Pitt me yllin që pretendohet se do të apelojë vendimin me një seancë të caktuar për 9 korrik.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat