Megan Fox tregon se ka probleme me shëndetin mendor: Kam shumë pasiguri për pamjen

Bota e Yjeve

Megan Fox tregon se ka probleme me shëndetin mendor: Kam shumë pasiguri për pamjen

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 20:54
Megan Fox

Megan Fox pranon se nuk është aq e sigurt në trupin e saj sa mund të mendojnë disa.

Ylli, 35 vjeç, zbuloi se vuan nga dismorfia e trupit në një intervistë të fundit të përbashkët me të dashurin Machine Gun Kelly për British GQ Style.

“Po, kam dismorfinë e trupit. Kam shumë pasiguri të thella,” tha ajo.

Dismorfia ka të bëjë me probleme që shkaktohen në shëndetin mendor nga fiksimi për të pasur pamje perfekte.

“Ne mund të shikojmë dikë dhe të mendojmë,” Ai person është kaq i bukur. Jeta e tyre duhet të jetë aq e lehtë “. Me shumë mundësi ata nuk ndihen kështu për veten e tyre“,tha ajo.

Fox nuk dha detaje mbi mënyrat në të cilat çrregullimi dismorfik i trupit ndikon tek ajo, por ajo ka diskutuar çështje të tjera të shëndetit mendor në të kaluarën, duke thënë se ajo pothuajse arriti një “pikë thyerjeje” pas publikimit të filmit “Jennifer’s Body” në 2009 sepse e gjeti veten vazhdimisht të seksualizuar në filma dhe media.

“Nuk ishte vetëm ai film, ishte çdo ditë e jetës sime, gjatë gjithë kohës, me çdo projekt që kam punuar dhe me çdo producent që kam punuar,” tha Fox në atë kohë.

Fox gjithashtu tregoi për British GQ Style për lidhjen e saj të menjëhershme me MGK, pasi ata u takuan në Mars 2020 në xhirimet e filmit të tyre të publikuar së fundmi Midnight in the Switchgrass.

“Herën e parë që pashë në sytë e tij,mendova :” Unë të njoh. Të kam njohur shumë herë, në kaq shumë forma të ndryshme, në kaq shumë jetë të ndryshme ,” tha ajo.

Image
Megan Fox
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat