Angelina Jolie akuzon Brad Pittin se nuk paguan mbështetje për fëmijët - Bota Sot
Angelina Jolie akuzon Brad Pittin se nuk paguan mbështetje për fëmijët

Bota e Yjeve

Angelina Jolie akuzon Brad Pittin se nuk paguan mbështetje për fëmijët

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 17:57
Brad Pitt dhe Angelina Jolie

Ka pothuajse dy vjet që Angelina Jolie njoftoi ndarjen e saj nga Brad Pitt, dhe divorci i tyre vazhdon të bëhet i shëmtuar.

Në dokumentet e gjykatës të paraqitura të martën, avokatët e Joliet pretendojnë se Pitt nuk ka paguar asnjë mbështetje “të kuptimtë” për një vit e gjysmë. Tani, ajo planifikon të kërkojë një urdhër të gjykatës për fonde retroaktive.

NBC News mori dokumentet e gjykatës, të paraqitura në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit, në të cilën avokatët e Joliet kërkojnë një konferencë statusesh me një gjyqtar.

“(Pitt) ka për detyrë të paguajë mbështetjen e fëmijëve,”shkroi avokati Jolie Samantha Bley DeJean, raporton NBC. “Që nga momenti i tanishëm, (Pitt) nuk ka dhënë asnjë mbështetje kuptimplotë për fëmijët që nga ndarja”.

Por një person i njohur me situatën që nuk është i autorizuar të flasë publikisht konteston nocionin që Pitt nuk ka qenë financiarisht përgjegjës për fëmijët e tij, duke thënë për USA TODAY, se Pitt ka përmbushur angazhimet e tij.

“Qëllimi i paraqitjes së gjyqit rutinë të Angelinës është të sigurojë mbylljen e martesës në një mënyrë që hap rrugën drejt fazës së ardhshme të jetës së tyre dhe lejon që ajo dhe Brad të rifillojnë si bashkëpunëtorë të përkushtuar ndaj fëmijëve të tyre”, tha zëdhënësi i Jolie Mindy Nyby për USA SOT.

Çifti ka gjashtë fëmijë: Maddox, 17; Pax, 14; Zahara, 13; Shiloh, 12; dhe binjakët 10-vjeçarë Vivienne dhe Knox.

Në frontin e karrierës, të dy aktorët kanë qenë të zënë. Jolie ka filmuar “Maleficent 2” këtë verë në Londër, ndërsa Pitt po filmon “Once upon a Time in Hollywood” të Quentin Tarantino së bashku me Leonardo DiCaprion. Filmi shkencor i ardhshëm i Pitt-it “Ad Astra” është vendosur të publikohet më 11 janar 2019.

Jolie paraqiti kërkesën për divorc në shtator të vitit 2016, duke pretenduar se ndarja ishte “për shëndetin e familjes”. Çifti i famshëm vazhdoi të luftonte publikisht – gjithmonë përmes përfaqësuesve të tyre – për disa muaj për kujdestarinë e fëmijëve të tyre.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...