Plani i Matteo Renzit: Një izraelite, për të shpëtuar Italinë - Bota Sot
Plani i Matteo Renzit: Një izraelite, për të shpëtuar Italinë

Bota e Yjeve

Plani i Matteo Renzit: Një izraelite, për të shpëtuar Italinë

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 11:56
Rula Jebreal

Italia nuk është duke përjetuar një moment të mirë.

Përveç problemeve ekonomike, ajo është kthyer edhe një problem për Europën, për shkak të ekstremistëve që drejtojnë qeverinë italiane.

Për këtë arsye, ish-kryeministri Matteo Renzi, ka menduar një zgjidhje për të ringritur partinë e tij, që të vijë sërish në pushtet.

Ai kërkon të emërojë në krye të partisë një femër të njohur.

Bëhet fjalë për Rula Jebreal, e cila në fakt nuk është italiane e :pastër”.

Ajo është italo-izraelite, dhe ka nënshtetësi dhe italiane, edhe izraelite.

Jebreal është gazetare, noveliste dhe shkrimtare.

Megjithatë, nuk dihet nëse Renzi do i shkojë deri në fund këtij plani, pasi në një vend si Italia, vështirë se mund të pranohet që të drejtohen nga një e “huaj”.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...