Mesazhi prekës dhe i fuqishëm i Obamës për Notre Dame - Bota Sot
Mesazhi prekës dhe i fuqishëm i Obamës për Notre Dame

Bota

Mesazhi prekës dhe i fuqishëm i Obamës për Notre Dame

Më: 15 prill 2019 Në ora: 23:37
Barack Obama

Ish- presidenti amerikan Barack Obama, ka shkruar një mesazh prekës aq edhe të fuqishëm për katedralen ikonike në Paris, e cila u përfshi nga zjarri.

Ai shkruan në Facebook:

Notre Dame është një nga pasuritë më të mëdha botërore dhe në këo moment po mendojmë për popullin e Francës, në këtë kohë fatkeqësie. Është në natyrën tonë të na dhimbset kur shohim se si po humb historia – por gjithashtu është në natyrën tonë që të ndërtojmë të nesërmën, të fuqishëm aq sa mundemi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...