Presidentja seksi e Kroacisë feston si ‘e çmendur’ golat e kombëtares kundër Rusisë - Bota Sot
Presidentja seksi e Kroacisë feston si ‘e çmendur’ golat e kombëtares kundër Rusisë

Botërori 2018

Presidentja seksi e Kroacisë feston si ‘e çmendur’ golat e kombëtares kundër Rusisë

Më: 8 korrik 2018 Në ora: 07:14
Kolinda Grabar – Kitarovic

Ndërsa në fushën “Fisht Stadium” po zhvillohej një “betejë” mes Rusisë dhe Kroacisë për një vend në gjysmëfinalet e Botërorit 2018, në shkallët e studiumit, presidentja kroate Kolinda Grabar – Kitarovic ka festuar  si e çmendur golat e kombëtares së vendit të tij.

Prania e saj në stadium sigurisht që tërhoqi vëmendjen e kamerave, të cilat e fokusuan teksa festonte golin e parë të Kroaci, ndërsa merrte edhe përgëzimin e kryeminstrit rus Medvedev. Por festa e saj ishte edhe me ekzaltuese në shënimin e golit të të 2-1 nga Kroacia. Por në minutat e fundit të shtesës së sytë, kryeministri Medvedev i kthe reston, duke u ngritur për t’i dhënë dorën presidentes së Kroacisë pas golit të barazimit 2-2 nga Rusia.

Kjo nuk ishte hera e parë që të Kolina e ndjek nga afër skuadrën e vendit të saj. Ajo ishte prezent edhe në ndeshjen e 1/8-ve të dielën e kaluar kundër Danimarkës.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...