Francë-Kroaci, sot luhet edhe për Topin e Artë

Botërori 2018

Francë-Kroaci, sot luhet edhe për Topin e Artë

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 14:55
Sipas analistëve, një duel i tillë mund të vendosë edhe një vend për në “Topin e Artë”

Për kualitetin teknik, dy lojtarët që mund të vendosin këtë finale janë Kilie Mbape dhe Luka Modriç.

Sipas analistëve, një duel i tillë mund të vendosë edhe një vend për në “Topin e Artë”. 

Sigurisht që për talentin e madh francez fitorja e këtij trofeu individual mund të jetë diçka shumë e vështirë, pavarësisht rendimentit fantastik në Botëror.

Dështimi europian me PSG-në peshon shumë. Më i mundshëm është një triumf i Modriçit nëse fiton Kroacia. 

Sepse ai ka fituar edhe Ligën e Kampionëve me Realin e Madridit. Por sigurisht që dy “gjenitë”, Ronaldo dhe Leo Mesi, janë gjithmonë një hap përpara të gjithëve në këtë garë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat