Modriç dhe Rakitiç: I dashur vëlla…

Botërori 2018

Modriç dhe Rakitiç: I dashur vëlla…

Më: 16 korrik 2018 Në ora: 10:37
Modriç dhe Rakitiç: I dashur vëlla…

Luka Modriç dhe Ivan Rakitiç kanë formuar një çift historik, që e ka udhëhequr Kroacinë deri një hap larg lavdisë në Kupën e Botës 2018. Përkundër faktit se luajnë për dy “armiq” të betuar në La Liga, me Real Madridi dhe Barcelona, ata kanë treguar një lidhje të fortë në kombëtare dhe i kanë dedikuar për njëri-tjetrin fanellat e finales së Moskës me dy mesazhe emocionuese.

Dedikimi i Modriçit për Rakitiçin: “Për vëllanë tim, Ivan, nga zemra ime, krenar të ndaj me ju në fushë momente kaq të mëdha”.

Dedikimi i Rakitiçit për Modriçin: “Për vëllain tim, Luka, nga zemra ime. Ishte nderimi më i madh për të ndarë me ju gjithë këtë kohë. Unë të dua Raketa”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat