Me hunj dhe thika/ Shkatërrohet banda e grabitësve, hynin në banesa kur pronarët ishin në gjumë - Bota Sot
Me hunj dhe thika/ Shkatërrohet banda e grabitësve, hynin në banesa kur pronarët ishin në gjumë

Diaspora

Me hunj dhe thika/ Shkatërrohet banda e grabitësve, hynin në banesa kur pronarët ishin në gjumë

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 12:19
Pamje nga video

Nje bande grabitesish eshte shkaterruar ne Torino, ku pas hetimeve u zbuluan se paku 17 raste grabitjesh ne banesa.

Ne pranga jane vene disa anetare te bandes, shqiptare dhe italiane, por ende nuk behen te ditur emrat e tyre.

Mediat fqinje shkruajne se ata shkonin neper banesa, qe i piketonin qe me pare, duke perfituar nga momentet e nates, kur pronaret ishin ne gjume.

Kryesisht grabisnin banesa qe ishin disi te izoluara, per te mos u pare nga persona te tjere, nderkohe qe me vete mbanin shkopinj dhe thika qe te vepronin nese diktoheshin nga pronaret e shtepive.

Policia ka dokumentuar 17 raste grabitjesh ne Torino, në provincat e Biella, Novara dhe Perugia.

Ata merrnin nga banesat sende floriri, ora, bizhu dhe para te thata, shpesh edhe makinat dhe largoheshin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat