Shpërthen gazetari Llukman Halili: Ju që e shani diasporen jeni m…ta! - Bota Sot
Shpërthen gazetari Llukman Halili: Ju që e shani diasporen jeni m…ta!

Diaspora

Shpërthen gazetari Llukman Halili: Ju që e shani diasporen jeni m…ta!

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 23:43
Llukman Halili

Një debat i brendshëm për diasporen ka marrë dimensione bukur kontraverse në Kosovë dhe në diaspore.

Së fundi, ndryshimi i rezultatit të zgjedhjeve nacionale të 6 Tetorit e ka rikthyer në debat edhe një here temën e diaspores.  Larg këtij debati nuk ka qëndruar as gazetari Llukman Halili i cili tash e sa vjet jeton e vepron në diasporë.  Në një postim të tij ne Facebook Llukman Halili ka shkruar:

Kush e shan diasporën ” shkoni në rrs”-More sokola more shëmtina, more hajduta more muta!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat