LDK-ja nuk lejon rrezikimin e partnertetit me ShBA-të - Bota Sot
LDK-ja nuk lejon rrezikimin e partnertetit me ShBA-të

Diaspora

LDK-ja nuk lejon rrezikimin e partnertetit me ShBA-të

Nga: Bahtir Kastrati Më: 22 mars 2020 Në ora: 17:32
Dega e LDK-së në Beneluks

Të ndëruar bashkëatdhetar, simpatizant të LDK-së te Beneluksit, ne emër te kryesise dhe të nendegëve të LDK-së ne Beneluks leshojme ketë deklarate per opinion! Në keto momente të renda për terë globin e ne veqanti për popullin tonë urojmë qe se bashku te përballoim ketë epidemi të shemtuar, urojmë qe vetëm të bashkuar i kalojme të gjitha dhe lutemi qe të kemi sa ma pak viktima.

Ne vazhdën ezhvillimeve të fundit, kemi vërejtur një angazhim më të theksuar të aktivistëve të vv-së në rrjete sociale e media, të angazhuara në një fushatë linçuese kundër LDK-së, qe nuk i ka hije ni demokracie.

Neve si degë jemi të bindur se nuk i ja hije ni Kryeministri ne ketë situatë, ne vend se të merret me punët e Qeveris merret me shkatërrimin e vetëvehtës.

Image

Neve jemi të bindur se vetëm vendimet qe dalin nga kryesija e Ldk-së eshtë ne përpithje me votat e elektoratit të sajë ne vizionin Rugovian dhe ne miqësi të përhershme me ShBA. Të bindur se:

1. LDK nuk lejon rrezikimin e partnertetit me ShBA-të

2 Kosova nuk meriton sanksione nga ShBA-ja

3 Albin Kurti Ka rrezikuar marredhëniet me ShBA-të

4 Kurti me politikën e tij,karrezikuarë dhe pezulluar fonde qindra milionshe nga ShBA-ja

5 Kurti, ka shkelur marrëveshjen me LDK - në,duke shkarkuar pa bazë,pêrmes mesazhit,Ministrin e MPB -së, njëkohësisht Nënkryetarin e LKD-së

6 . Se paku 4 këshilltar të Kurti, ne media kanë përbuzur politisat Amerikane, duke tallur hapur zyrtaret Amerikan

7. LDK po e mbron qenësinë e shtetit tê Kosoves 8.ShBA është partner strategjik i Kosovës

9.prezenca e fuqishme e ShBA-së në Kosovë është jetike për vendin tonë

10.Kosova mbet jashtë listes së ShBA-ve per ndihma e përkrahje ndaj covid-19.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat