​Nesër varrosen dy vëllezërit që u mbytën nga treni në Gjermani

Diaspora

​Nesër varrosen dy vëllezërit që u mbytën nga treni në Gjermani

Më: 15 tetor 2020 Në ora: 19:25
Hasan dhe Blerian Arifaj

Dy vëllezërit nga fshati Ratishë e Deçanit që u mbytën nga treni në qytetin Bruckberg të Gjermanisë, do të varrosen të premten në ora 15:00 në varrezat e fshatit.

Këtë lajm e ka bërë të ditur kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj përmes një statusi në Facebook:

Të dashur qytetarë, Ju njoftoj se, nesër ditë e premte, në ora 15:00, do të bëhet varrimi i Hasan dhe Blerian Arifaj , në varrezat e fshatit Ratish i Epërm. Ceremonia e varrimit do të organizohet nga Institucionet Lokale të Deçanit. Ngushëllime familjes Arifaj dhe të gjithë qytetarëve për humbjen tragjike!

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat