Policia italiane publikon fotot e 8 shqiptarëve dhe bën thirrje: Fiksojeni mirë këto fytyra… - Bota Sot
Policia italiane publikon fotot e 8 shqiptarëve dhe bën thirrje: Fiksojeni mirë këto fytyra…

Diaspora

Policia italiane publikon fotot e 8 shqiptarëve dhe bën thirrje: Fiksojeni mirë këto fytyra…

Më: 5 janar 2018 Në ora: 10:39
Fotot e 8 shqiptarëve

Policia italiane ka publikuar fotot e 8 shqiptarëve të arrestuar pak kohë më parë dhe u bën thirrje qytetarëve të fiksojnë mirë ato fytyra, pasi mund të dalin serish nga burgu dhe të kryejnë grabitje.

“Shikojini mirë këto fytyra dhe mbani mend këta hajdutë”. Me këto fjalë i është drejtuar qytetarëve oficeri i policisë Oreste Liporace, komandant i karabinierëve të Padovas në Itali, raporton media italiane, leggo.it.

Shqiptarët janë arrestuar pak muaj më parë dhe përballen me akuzat e vjedhjes. Sipas oficerit të policisë italiane, ata mund të rinisin aktivitetin pasi të dalin nga qelia dhe kërkon nga qytetarët që të jenë vigjilentë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera