Akademi përkujtimore - Bota Sot
Akademi përkujtimore

Diaspora

Akademi përkujtimore

Më: 6 janar 2018 Në ora: 21:11
Dr.Ibrahim Rugova

Lajmrohen gjithë të interesuarit se Nëndega e LDK-së për NRW-Gjermani organizon AKADEMI Përkujtimore për Presidentin Historik  Dr.Ibrahim Rugova.

Akademinë e organizojmë në adresen:Friedrich-Ebert str.200,

42549 Verbert , me fillim n'ora 18.

Në këtë Akademi do shfaqet nëpërmjet Prjektorit një dokumentar për Presidentin Historik dhe nje intrvistë e dhënë pas luftes nga ai.

Do ftohen edhe përfaqsues nga LDK-në Kosovë dhe Mergatë,si dhe musafirë tjerë. 

Ndjehemi mirë nëse nderoni këtë Akademi me pjesëmarrjen tuaj.

Të interesuarit për ndonjë pikë artistike të kontaktojnë përfaqsuesit në meset e tyre për shkaqe të pregaditjes së skenarit të pakten dy ditë para mbajtjes së Akademisë.

Jakup Gërguri-Kryetar i Nëndeges.  Tel.02723-73797 ose 015168448693

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera