Arrestohet shqiptari në Itali, ktheu shtëpinë në bazë kokaine - Bota Sot
Arrestohet shqiptari në Itali, ktheu shtëpinë në bazë kokaine

Diaspora

Arrestohet shqiptari në Itali, ktheu shtëpinë në bazë kokaine

Më: 30 qershor 2018 Në ora: 07:58
Ilustrim

Një 24-vjeçar shqiptar u vu në prangat e policisë pasi akuzohet për shitje të lëndëve narkotike.

I riu me iniciale K.P. e kishte kthyer shtëpinë e tij në një bazë kokainë pasi furnizohej vetë me lëndën narkotike dhe më pas e ndante atë në doza të vogla, 80 euro për gram dhe ua shiste klientëve të tij.

Policia mundi ta identifikonte pas ndjekjes që i bënte klientëve që shkonin tek shtëpia e të riut, të cilët vinin vet dhe blinin produktin në shtëpinë e tij në Teramo.

Pas kërkesës së prokurorit, gjykatësi i Teramos nënshkroi fletarrestimin kundër 24-vjeçarit.

 Sipas hetuesve, tregu i vënë në shtëpi ishte veçanërisht fitimprurës dhe realizohej brenda një kohe shumë të shkurtër, duke përdorur metoda të shitjes me pakicë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera