Spanjë, arrestohen 3 shqiptarë që kryenin grabitje, publikohen pamjet - Bota Sot
Spanjë, arrestohen 3 shqiptarë që kryenin grabitje, publikohen pamjet

Diaspora

Spanjë, arrestohen 3 shqiptarë që kryenin grabitje, publikohen pamjet

Më: 22 gusht 2018 Në ora: 19:17
Pamje nga videoja

Policia e Spanjës ka vënë në pranga 3 shtetas shqiptarët, të cilët akuzohen për vjedhje në banesa.

Mediat spanjolle raportojnë se tre të arrestuarit janë mes moshës 24 dhe 27 vjeç, opr nuk bëhet i ditur identiteti i tyre.

Tre të arrestuarit akuzohen për rreth 50 vjedhje gjatë muajve të fundit në Guadarrama, Algete, San Agustin de Guadalix, Boadilla del Monte apo Las Rozas.

Grupi i hajdutëe ishte shumë profesionist dhe siguroheshin mirë që mos kuptoheshin.

Ata futeshin në banesa përmes dritareve e më pas vidhnin para dhe sende me vlerë. Në disa raste, banorët e banesave që binin pre e vjedhjeve, kryesisht gjatë natës, e zbulonin ç’kishte ndodhur vetëm në mëngjes. Raportohet se çdo natë, kryenin mesatarisht, 3-5 vjedhje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...