Superaksioni i karabinierëve, arrestohen tetë shqiptarë për shitje droge - Bota Sot
Superaksioni i karabinierëve, arrestohen tetë shqiptarë për shitje droge

Diaspora

Superaksioni i karabinierëve, arrestohen tetë shqiptarë për shitje droge

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 15:41
Itali

Tetë shqiptarë janë arrestuar nga karabinierët e bërthamës investigative të Monzas pas mandateve të nxjerrë nga gjykata e Varezes.

Të arrestuarit, plus një italian dhe një rumun, akuzohen për mbajtje dhe shitje droge të tipit kokainë, heroinë dhe marijuanë.

Arrestimet janë kryer në provincat e Milanos,  Monzas, Brianzas, Vareses, Pesaros,  Urbinos e Rovigos.

Hetimet që çuan në zbulimin e grupit kanë më 10 nëntor 2016, pas vrasjes së dy shqiptarëve, Alban e Agron Lleshaj, me armë zjarri, në Canegrate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...