Prangoset në Itali shqiptari i kërkuar për trafik fëmijësh, ja sa vite burg rrezikon në Shqipëri - Bota Sot
Prangoset në Itali shqiptari i kërkuar për trafik fëmijësh, ja sa vite burg rrezikon në Shqipëri

Diaspora

Prangoset në Itali shqiptari i kërkuar për trafik fëmijësh, ja sa vite burg rrezikon në Shqipëri

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 22:43
Foto

Interpol Roma ka arrestuar një të ri shqiptar, të dënuar nga Gjykata e Tiranës për trafikim të qenieve njerëzore.

Siç raportojnë mediat italiane, i riu 28-vjeçar emri i të cilit ende nuk bëhet publik akuzohet për shfrytëzim të fëmijëve nga Shqipëria në Itali.

Shërbimet e Interpolit, kanë bërë të mundur identifikimin e më pas arrestimin e shqiptarit.

Shqiptari u kap në Lunano dhe pritet të ekstradohet me kërkesë të autoriteteve shqiptare, ku pritet të dënohet deri në 15 vite burg.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...