Ushqimet që ju shkaktojnë gazra dhe ju bëjnë të ndiheni të fryrë

Dieta

Ushqimet që ju shkaktojnë gazra dhe ju bëjnë të ndiheni të fryrë

Më: 4 nëntor 2020 Në ora: 16:29
Foto Ilustrim

Në këtë postim do të paraqesim disa nga ushqimet që ju shkaktojnë më shumë gazra:

Ushqimet pa sheqer: ushqimet që kanë ëmbëlsues të tjerë jo sheqer kanë në përbërje sorbitol, manitol, isomalt etj, këta përbërës ju shkaktojnë gazra dhe ju bëjnë të ndiheni më të fryrë.

Cokollatat me drithëra

Qumështi dhe nënproduktet e tij: në 75% të popullsisë laktoza shkakton gazra dhe fryrje barku.

Lulelakra dhe brokoli

Ëmbëlsirat e përpuniara: si biskotat.

Ushqimet e yndyrshme

Birra dhe produkte të tjera të përbëra nga majaja

Mishi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat