Kreu i opozitës në Durrës: Beteja vazhdon deri ne largimin e Edi Rames - Bota Sot
Kreu i opozitës në Durrës: Beteja vazhdon deri ne largimin e Edi Rames

Durrësi

Kreu i opozitës në Durrës: Beteja vazhdon deri ne largimin e Edi Rames

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 22:49
Pamje nga takimi

Kreu i PD, Lulzim Basha falenderoi qytetarët e Durrësit, që sipas tij, refuzuan masivisht regjimin e Edi Ramës më 30 Qershor.

Në këtë takim lideri i opozitës theksoi se beteja vijon deri ne largimin e Edi Rames.

“Masivisht duhet t’i bashkohemi protestes se dites se neserme per te treguar se te gjithe bashke do ta bejme Shqiperine si gjithe Europa. E nesermja eshte bashkim i qytetareve europiane qe luftojne per vlerat dhe parimet europiane.”-tha Basha ne takimin informal qe zhvilloi ne Durres mbremjen e se dieles.

“30 qershori ishte dita që shënoi fillimin e fundit real të Edi Ramës”- u shpreh kryetari i Partisë Demokratike.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat