Spitali i Durrësit shndërrohet në karantinë, izolohen 23 mjekë dhe 16 infermierë

Durrësi

Spitali i Durrësit shndërrohet në karantinë, izolohen 23 mjekë dhe 16 infermierë

Më: 11 mars 2020 Në ora: 14:42
Spitali i Durrësit

E moshuara që ndërroi jetë sot në Spitalin e Durrësit ndodhej prej 7 ditësh e shtruar, mirëpo vetëm ditën e djeshme u konfirmua se ajo ishte prekur nga koronavirusi.

Frika është se ajo mund ta ketë transmetuar virusin vdekjeprurës edhe te shumë mjekë, infermierë e pacientë tjerë në spital.

Raportohet se viktima me koronavirus ka pasur kontakt me 23 mjekë dhe 16 infermierë, tashmë të izoluar.

Të gjithë këtyre punonjësve të spitalit iu janë marrë mostrat dhe po kryhen analizat për koronavirus pranë Institutit të Shëndetit Publik.

Gjithashtu, 75-vjeçarja mësohet se ka qëndruar për disa orë në Urgjencë, ku ka bërë vizitat, dhe më pas i janë bërë letrat për shtrim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat