U bllokua nga rrëshqitja e dherave/ Nis hapja e rrugës në Ishëm të Durrësit

Durrësi

U bllokua nga rrëshqitja e dherave/ Nis hapja e rrugës në Ishëm të Durrësit

Më: 10 janar 2021 Në ora: 18:33
Foto

Në Ishëm të Durrësit ka filluar puna për hapjen e rrugës Draç- Bizë.

Rruga në disa pjesë të saj është bllokuar nga grumbujt e dherave, që rrëshqitën në të si pasojë e reshjeve të ditëve të fundit.

Pas kësaj do të vijojë puna në lagjen Kërtushaj, si dhe në rrugën e Lalëzit për hapjen e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat