Ndalohet në Portin e Durrësit 24-vjeçari me dokumente false franceze - Bota Sot
Ndalohet në Portin e Durrësit 24-vjeçari me dokumente false franceze

Durrësi

Ndalohet në Portin e Durrësit 24-vjeçari me dokumente false franceze

Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 06:41
Ilustrim

Një i ri është ndaluar në Portin e Durrësit, pasi u kap duke udhëtuar me dokumente false.

Burime të Policisë Vendore, bëjnë të ditur se në S. P. K., Port Durrës, u ndalua I. I., 24 vjeç, banues në Kosovë, sepse iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një kartë identiteti franceze, e falsifikuar.

Departamenti për Kufirin dhe Migracionin – Drejtoria Vendore për Kufirin dhe Migracionin Durrës

Më datë 16. 11. 2018, në S. P. K., Port Durrës, u ndalua shtetasi I. I., vjeç 24, banues në Kosovë, sepse iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një kartë identiteti franceze, e falsifikuar. Neni 189 i Kodit Penal.. Veprimet proceduriale do të kryhen nga D. V. P., Durrës..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...