Grabitja e parave në Durrës, arrestohen dy punonjës të sigurisë - Bota Sot
Grabitja e parave në Durrës, arrestohen dy punonjës të sigurisë

Durrësi

Grabitja e parave në Durrës, arrestohen dy punonjës të sigurisë

Më: 15 dhjetor 2018 Në ora: 11:04
Foto ilustrim

Një grabitje me armë ka ndodhur gjatë pasdites së djeshme në Durrës. Ndërkohë gjatë ditës së sotme polikcia ka arrestuar dy punonjësit e shoqërisë  së sigurimit privat e cila transportoi paratë e e Ndërmarrjes së Drejtorisë Rajonale të Transportit Durrës në një bankë të nivelit të dytë që u grabit dje në Durrës.

Ja njoftimi i policisë për ngjarjen:

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

•F.S. 46 vjeç, banues në Durrës, punonjës në shoqëri sigurimi private ;

• A.Gj. 55 vjeç, banues në Durrës,  punonjës në shoqëri sigurimi private.

Shtetasit e mësipërm janë arrestuar pasi dyshohet të kenë konsumuar veprën penale"Shpërdorimi i  detyrës" ku ditën e djeshme, në lagjen nr.14 Shkozet dyshohet se 3 persona me një mjet, nën kërcënimin e armës dhe të maskuar i kanë dalë përpara një mjetit (shoqëri private sigurimi) që po trasportonte lekët e Ndërmarrjes së Drejtorisë Rajonale të Transportit Durrës në një bankë të nivelit të dytë dhe i kanë marrë një shumë parash.

Vijon puna për kapjen e autorëve  të dyshuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...