​AKP zgjat afatin e të gjitha pagesave që janë në proces nga shitjet e aseteve - Bota Sot
​AKP zgjat afatin e të gjitha pagesave që janë në proces nga shitjet e aseteve

Ekonomi

​AKP zgjat afatin e të gjitha pagesave që janë në proces nga shitjet e aseteve

Më: 27 mars 2020 Në ora: 17:32
Ilustrim

Agjencia Kosovare e Privatizimit ka njoftuar opinionin publik se Bordi i Drejtorëve ka marrë vendim për zgjatjen e afatit të të gjitha pagesave që janë në proces nga shitjet e aseteve dhe qiradhëniet për 90 ditë kalendarike.

Sipas AKP-së, kjo po bëhet në përgjigje të situatës së krijuar për shkak të pandemisë globale nga COVID 19 dhe duke iu bashkangjitur veprimeve e vendimeve të institucioneve të Republikës së Kosovës në menaxhim të situatës së krijuar.

AKP thotë se ky vendim duke filluar nga data 24 mars 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat