Rukiqi pas takimit në Beograd, zotohet se do të intensifikojnë bashkëpunim ekonomik

Ekonomi

Rukiqi pas takimit në Beograd, zotohet se do të intensifikojnë bashkëpunim ekonomik

Më: 23 shtator 2020 Në ora: 13:53
Hoti dhe Rukiqi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka nisur takimin me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi dhe atë të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), Arian Zeka.

Ky takim vjen pas pjesëmarrjes së djeshme të Rukiqit në Beograd ku u zotua se bashkë me Odën Ekonomike Serbe do të intensifikojmë bashkëpunimin ekonomik.

Por edhe pas marrëveshjeve ekonomike me DFC amerikane.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat