​AKP miraton raportin e shpërndarjes së përkohshme për pesë ndërmarrje në likuidim

Ekonomi

​AKP miraton raportin e shpërndarjes së përkohshme për pesë ndërmarrje në likuidim

Më: 29 tetor 2020 Në ora: 15:15
Foto ilustrim

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit sot ka miratuar raportin e shpërndarjes së përkohshme për pesë ndërmarrje që janë në likuidim.

Siç thuhet në një komunikatë për media të AKP-së, bëhet fjalë për ndërmarrjet shoqërore “Betonjerka”, “Zhupa Reqane Prizren”, “Tehnoremont/Ekoplast” dhe “IBG Batteries”.

AKP miratoi edhe rritjen e buxhetit për ndërmarrjet shoqërore në likuidim FAM, Viti, Lola Korporacija, Shtërpcë, IGK Ballkan, Suharekë, Unimont, Prizren dhe 17 Nëntori, Pejë.

Përveç kësaj, Bordi shqyrtoi dhe miratoi kërkesat për qiramarrje të aseteve të ndërmarrjeve shoqërore. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat