Tha se kishte bombë në trup, policia e qëllon me armë - Bota Sot
Tha se kishte bombë në trup, policia e qëllon me armë

Evropë

Tha se kishte bombë në trup, policia e qëllon me armë

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 21:15
Ilustrim

Një person është qëlluar me armë zjarri nga policia suedeze.

“Unë kam një bombë” u tha ai policëve, ndërsa këta të fundit e qëlluan me armë.

Ai tha ndër të tjera se do të shpërthente në një stacion treni, çka shtoi edhe më shumë dyshimet dhe frikën.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Malmos, në jug të Suedisë. Policët thanë se pasi kanë bërë bastisjen e stacionit të trenit, nuk kanë vërejtur asnjë bombë de se alarmi ishte fals.

Forcat e policisë kishin shkuar në vendngjarje, duke menduar se kishin të bënin me një sulm. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...